Radio Bercik Silesia

Player

Aktualnie Słuchaczy
Radio Bercik Silesia

Głosuj

vote

oddanych głosów na radio w tym miesiącu.

zobacz ranking

Radio Bercik Silesia

Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.

Działalność ta ułatwia wymianę poglądów kulturalnych w miłej atmosferze i towarzystwie wyśmienitej muzyki.

"Radio Bercik Silesia" oraz "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." angażują się również w działalności charytatywnej np. w odbudowie i utrzymaniu zabytków na Śląsku (Historyczny kościółek św. Walentego w Dobrodzieniu), organizacji festynów lub promocji "Stowarzyszenia Dobrodzień Potrzebującym". Korzenie "Radia Bercik Silesia" wywodzą się z Dobrodzienia. "Bercik Silesia" jako jedno z pierwszych internetowych rozgłośni radiowych od początku istnienia nadawało muzykę bez przerywania utworów wiadomościami lub pozdrowieniami.

Prowadzone przez radio audycje tematyczne takie jak: “Niedzielny Koncert Zyczen“, “Wesoly Bercikowy Torg“, “Horoskop“ , “TOP10“ lub “Muzyczno Ruletka“, cieszą się od lat wielką popularnością wśród słuchaczy. Te urozmaicenia sprawiają, że audycje są idealnym i niepowtarzalnym elementem rozrywki dnia codziennego wśród stałej i bardzo licznej publiczności.

Na głównej stronie radia mamy możliwość automatycznego włączenia audycji, wyświetla się też kto ją prowadzi i ile osób aktualnie jej słucha.

Na stronie internetowej rozpisana jest ramówka radia z godzinami na cały tydzień, więc każdy może znaleźć audycję, jaka go interesuje.
Poprzez stronę internauci mogą głosować na ulubiony przebój w tygodniu, z zastrzeżeniem, że z jednego adresu IP można oddać głos tylko jeden raz w tygodniu.

Pozdrowienia wysyłane podczas trwania audycji można wysłać do radia bezpłatnie, za pomocą formularza kontaktowego. Natomiast ciekawostką jest, że za sumę 10 euro, można wysłać specjalne życzenia urodzinowe wraz ze zdjęciem. Wpłaty na konto radia w takim przypadku dokonać należy na 10 dni przed terminem osoby, której chcemy wysłać życzenia.

W każdą niedzielę o godzinie 20 można usłyszeć audycję, prowadzoną prosto z klubu Albatros. W klubie występują zespoły, bądź DJ-e, grający Śląskie Szlagry. Natomiast goście klubu mogą w trakcie audycji pozdrawiać swoją rodzinę, czy znajomych.

Miłośnicy poezji, pisanej w śląskiej gwarze, znajdą coś dla siebie – na stronie zamieszczane są utwory poetyckie.

Radio jest wspierane finansowo przez różnych ludzi – opłacane są koszty utrzymania serwera, jak utrzymuje redakcja – oni nie biorą za udział w audycjach ani grosza i robią to dla przyjemności.

Radio Bercik Silesia posiada niemieckie licencje radiowe – Gema i GVL.

Statystyka słuchalności

Wykres słuchalności: — dzisiaj; — wczoraj

Dodaj komentarz

Formularz

fajne Pozdrowionka dla Wszystkich
BRAWO brawo tak dalej
Od wielu lat kocham Wasze radyjko pozdrawiam wszystkich z pięknego Torunia
Pozdrawiam naszego Ludwiczka z fz
pozdrawiam radyjko pozdrawiam Marzenkę ryniu jastków
Cudne radio ,fajna muzyka,pozdrawiam serdecznie z Inowrocławia
Pozdrawiam wszystkich sluchaczy
Witom cało Bercikowo rodzinka oraz miłego prowadzącego. Jest żech dopiyro swiyzo upieczono i niy wiym za bardzo jak jest z tymi pozdrowionkami. Ale egal. Pozdrowiom i kusiolki lostawiom.
Pozdrowienia dla radia Bercik ze Skoczowa
Pozdrawiam moje kochane radyjko uwielbiam słuchać dzień i noc.
Witej Celinko słuchóm tak radyjka i słysza że mocie hica w PL to posla wóm trocha hłodnyj pogody u mnie na północy UK jest obecnie 15 stopni no i niesmiało pokazuje sie słoneczko ,pozdrawiam Ciebie i wszystkich słuchaczy pa kusiole do kożdego.
pozdrawiam serdeczne na radyjku proszę Leszek filec.
Witom was na radyjku
Super radyjko muzyka super A nawazniejsze że nasza godka i tradycje ślunskie sum pielęgnowane by nie zaginyły tak trzymać pozdrowiumy
pozdrawiam z słonecznej wielkopolski wszystkich słuchaczy
Dzień dobry pozdrawiam radyjko Bercik i proszę o piosenkę Teresy Werner DAŁA BYM CI DAŁA Dla mojej kochanej KRYSI
Tylko tańczyć w tej kuchni. Uwielbiam
Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich, którzy przyczynili się do tak pięknego radio.
Bercikowa Rodzinka jest super ❤️
Głosik oddany pozdrawiam was wszystkich serdecznie
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Wasze miłe słowa i piękną muzykę
Pozdrawiam serdecznie z Inowrocławia
Witom gryfnie " Bercika " fajnie grocie
Bardzo mi się to podołboł richtig słońsko godka to nie może zaginąć bo co nasze wnuki za pora lot nie badom rozumieć tego .
glosik oddany dzionek zaliczony pra ?
Piękne utworki, zawsze przepełnione miłością.... Życiowe, prawdziwe słowa i wykonawcy otwarci i ciepli. Krotko mówiąc- to moje klimaty. Pozdrawiam serdecznie prowadzących i po prostu gratuluję.

Radia Prywatne

9-1

Radia Komercyjne

9-1

Radio