• 286
  Słuchacze (sloty)
  Radio Bercik Silesia.
 • 335
  Głosów dla
  Radio Bercik Silesia.
 • 863
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 2729
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Bercik Silesia

Autoplay
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.
czytaj więcej...

Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Michal [03.04.2020]
Pozdrowionka dla mojej kochanej zonki Moniki pozdrowienia z Anglii z miasta Bolton . Super radio zawsze sluchamy was kochani . Prosze o piosenke dla zony .
Michał [03.04.2020]
Pozdrowienia z Podlasia
Mariusz Koenig z Chorzowa Batorego. [03.04.2020]
Witam Serdecznie W Pierwszy Piątek Mieiąca Kwietnia, Miłego Wieczoru Dla Wszystkich Radio Słuchaczy Pozdawiam WMoich Kolegów: : Rolanda Krzysia i Rafała.
Pozdrowienia [01.04.2020]
Pozdrawiam moja kochaną żonę Natalie i moje kochane dzieci Oliwiera i Oliwia z pluder
Mariusz Koenig [26.03.2020]
Witam Serdecznie Wszystkich Radio Słuchaczy Radia Bercik Silesia Bardzo Ładna Piosenki Sląskie .
Regina [26.03.2020]
pozdrowienia dla męsza od żony reginy proszę o piosnkę tobi z monachium przyjmi te czerwone róże
Redakcja Radia Bercik - Silesia [24.03.2020]
W tych czasach Virusa Korony sie razym lonczymy z zespolami, nawet sciskomy sie wirtualnie ze sluchaczami by tyn okres przetrwac i wrocic po jakims tam czasie do normalnosci zycia. To tero od nos po czynsci zalezy wiela domy ludziom radosci i zyczliwosci. Z kuli tego i tyz prosby Farorza z Dobodzienia transmitujymy w niedziela az do Swiont Wielkanocnych dodatkowo do Mszy Sw. (o godzinie 10:30) Gorzkie Zale kere bydom transmitowane na Bercikowym serwerze o godzinie 16:00. Z jednyj strony chcymy dac ludziom na naszych audycjach radosc i rozrywka w szaryj codziynnosci dnia a z drugyj strony zainteresowanym by wspolnie z nimi wysluchac Mszy Sw. albo i tako audycja jak Gorzkie Zale. Zapotrzebowanie tych programow / Audycji jest wiynksze niz my na to rachowali. W takich czasach kozdy chce do siebie znejsc "Droga do Boga" albo dobrego slowa. Radio Bercik - Silesia za pomocom naszego zyndra i emisji w swiat chce sie do tego przyczynic i dac kozdymu zainteresowanymu mozliwosc udzialu w takich audycjach. Wiadomo ze bydom tyz tacy kerzy tych audycji moze sluchac niy bydzie chcialo, ale nawet jak yno garstka tych zainteresowanych zostanie z nami w modlitwie o dobre zdrowie do wszyskich albo tyz o rychle zakonczynie tyj epidemi, kero to kozdego z nos we swoim zyciu i swobodzie zycia ograniczola, porzyko, bydymy te audycje nadowac. Momy tako cicho nadzieja ze tom drogom poradzimy zadowolic i tych kerzy chcom we te codziynne dni sie oderwac z TV od tych negatywnych wywiadow i informacji o Koronie i pobyc z nami z dobrom muzykom i miec trocha rozrywki, jak i tych kerzy szukajom i czekajom na dobre slowa w modlitwie z naszego Dobrodzienskiego kosciola. Zaproszomy na nasze Bercikowe, szczegolnie na te "Mszalne" audycje.
Tereska z Bytomia-Bobrek [23.03.2020]
Witom te superowe radyjko. Suchom wos od poru dni. Robia w Niymczech i ciesza sie że moga cos fajnego posuchać. Pozdrowiom cało ta wasza rodzinka i prezenterów.Sorki ale jeszcze niy znom wos wszystkich po imieniu.
Janka [23.03.2020]
Pozdrawiam z wysepki Wolin - to Radio Bercik, którego słucham dopiero od 3 -ch tygodni.
Fajniaste, pobudzające muzyki. Pozderki i dankon.
hubert [19.03.2020]
pozdrowienia dla mojej kochanej synowej Eweliny czekamy na ciebie
Stasia z Warmii [17.03.2020]
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SŁUCHACZY Z MOJEJ WARMII NA BERCIKOWYM RADYJKU ,CAŁY TIM - REDAKCYJNY - ŻYCZĘ ZDRÓWKA I DBAJCIE O ZDRÓWKO.
emil [16.03.2020]
pozdrawiam wszystkich słuchajacych radia oraz Helenę przebywającą w niemczech od Emila
wojtek z zarza [14.03.2020]
lubie was
Redakcja Radia Bercik - Silesia [09.03.2020]
Prosimy zmienić przeglądarkę na FIREFOXA (https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/) i wszystko jest OK. Pozatym prosimy o wejście bezpośrednio na naszą główną stronę www.radiobercik.eu i sluchać nas bezpośrednio z playera umieszczonego na naszej stronie radiowej.
Jan z RUDY [08.03.2020]
POZDROWIYNIA DLO CAŁY FERAJNY CO SUCHAJOM TY WASZY PIOSYNKI
Kriss [08.03.2020]
Niy ma mszy
Andrzej [04.03.2020]
Hallo berciki.
Podaje awaryjne wyjście do słuchania „Radyjkabercik.eu“.
Słyszałem, że co niektórzy mają jeszcze trudności w odbiorze.
A wię proszę otworzyć jakąkolwiek przeglądarkę internetową, obojętnie czy na Pc-ecie, czy na tak zwanej komórce. Potem należy w polu adresowym wpisać „s3.slotex.pl:7770/;“ oczywiście bez znaku cudzysłowia, ten adres też funkcjonuje „http://145.239.26.150:7770/;“ ale ten semikolon ; musi być, po potwierdzeniu musisz usłyszeć głos radyjkabercik.
W VLC odtwarzaczu należy podać „http://s3.slotex.pl:7770/Listen lub ten http://145.239.26.150:7770/;. Poniższe adresy można też podawać w tak zwanym wierszu poleceń na przykład po windowsem.
Jeżeli ktoś ma znajomego, informatyka lub komputerowca to może go poprosić o napisanie małej aplikacji czy to na komputer czy też na komórke.
Kończąc życzę wszystkim zadawalającego słuchania radiobercika.
Andrzej
DJ. Janusz [02.03.2020]
Kochani sluchacze Radia Bercik.
Jeżeli w przyszłości zajdzie taka sytuacja jak w dniu 2 marca, że z "zielonej stronki" nie będzie można odbierać naszego radia, prosimy o wejście bezpośrednio na naszą główną stronę www.radiobercik.eu i sluchać nas bezpośrednio z playera umieszczonego na naszej stronce. Z playerów umieszczonych na naszej głównej stronie można nas słuchać zawsze.
Barbara Gackowska [02.03.2020]
Pozdrawiam to wspaniałe wprost cudne radio. Nie ma takiego drugiego jak Wy. Grajcie nam 200 lat. Mogłabym go słuchać 24 godz. Pozdrawiam całe radio Bercik. Barbara.
Barbara Gackowska z kuj.pomorskiego [02.03.2020]
Witam przepiękne radio Bercik. Kochani nie mogę oderwać się od tak wspaniałego radia. Jest to najpiękniesze radio pod względem muzyki. Mogę Was słuchać 24 godz. i się nie znudzi . Skąd już tak piękne piosenki bierzecie.Grajcie nam 200 lat. Pozdrawiam całe radio Bercik Pozdrawiam Barbara.
Barbara Śmiałkowska [02.03.2020]
Nie mogę odtworzyć radia. Zadnego.W telefonie mam,a na laptopie nie.Pokazuje błąd sieci, co zrobić aby dalej słuchać Wszego radia.Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.
Jędruś z Lublina [29.02.2020]
Witam serdecznie Kornelia Pozdrawiam serdecznie calutką Bercikową Rodzinkę wszystkich Prezenterów z Rodzinkami. Znowu miło usłyszeć twój głosik
DJKOKO [28.02.2020]
Dlaczego nic nie działa?
NATALA I ELA [22.02.2020]
MOC GORACYCH POZDROWIONEK SLA ELA I BRONEK Z ZAWADY ORAZ NATALA I JANUSZ, GENIU DLA CIEBIE ORAZ WSZYSTKICH SŁUCHACZY FAJNEGO RADYJKA ZYCZYMY MIŁEJ OSTATNIEJ SOBOTY KARNAWAU
Czesio Niderlandy [21.02.2020]
Pozdrawium wszystkich radio de best pozdrawium prowadzącego i moja kochana frelka ewunia którą teraz od 2 lat jest zymnum w Holandii prosza o piesniczka 7 róż dla ciebie pozdrawóm hanysy goróm