Radio Bercik Silesia

Player

Aktualnie Słuchaczy
Radio Bercik Silesia

Głosuj

vote

oddanych głosów na radio w tym miesiącu.

zobacz ranking

Radio Bercik Silesia

Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.

Działalność ta ułatwia wymianę poglądów kulturalnych w miłej atmosferze i towarzystwie wyśmienitej muzyki.

"Radio Bercik Silesia" oraz "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." angażują się również w działalności charytatywnej np. w odbudowie i utrzymaniu zabytków na Śląsku (Historyczny kościółek św. Walentego w Dobrodzieniu), organizacji festynów lub promocji "Stowarzyszenia Dobrodzień Potrzebującym". Korzenie "Radia Bercik Silesia" wywodzą się z Dobrodzienia. "Bercik Silesia" jako jedno z pierwszych internetowych rozgłośni radiowych od początku istnienia nadawało muzykę bez przerywania utworów wiadomościami lub pozdrowieniami.

Prowadzone przez radio audycje tematyczne takie jak: “Niedzielny Koncert Zyczen“, “Wesoly Bercikowy Torg“, “Horoskop“ , “TOP10“ lub “Muzyczno Ruletka“, cieszą się od lat wielką popularnością wśród słuchaczy. Te urozmaicenia sprawiają, że audycje są idealnym i niepowtarzalnym elementem rozrywki dnia codziennego wśród stałej i bardzo licznej publiczności.

Na głównej stronie radia mamy możliwość automatycznego włączenia audycji, wyświetla się też kto ją prowadzi i ile osób aktualnie jej słucha.

Na stronie internetowej rozpisana jest ramówka radia z godzinami na cały tydzień, więc każdy może znaleźć audycję, jaka go interesuje.
Poprzez stronę internauci mogą głosować na ulubiony przebój w tygodniu, z zastrzeżeniem, że z jednego adresu IP można oddać głos tylko jeden raz w tygodniu.

Pozdrowienia wysyłane podczas trwania audycji można wysłać do radia bezpłatnie, za pomocą formularza kontaktowego. Natomiast ciekawostką jest, że za sumę 10 euro, można wysłać specjalne życzenia urodzinowe wraz ze zdjęciem. Wpłaty na konto radia w takim przypadku dokonać należy na 10 dni przed terminem osoby, której chcemy wysłać życzenia.

W każdą niedzielę o godzinie 20 można usłyszeć audycję, prowadzoną prosto z klubu Albatros. W klubie występują zespoły, bądź DJ-e, grający Śląskie Szlagry. Natomiast goście klubu mogą w trakcie audycji pozdrawiać swoją rodzinę, czy znajomych.

Miłośnicy poezji, pisanej w śląskiej gwarze, znajdą coś dla siebie – na stronie zamieszczane są utwory poetyckie.

Radio jest wspierane finansowo przez różnych ludzi – opłacane są koszty utrzymania serwera, jak utrzymuje redakcja – oni nie biorą za udział w audycjach ani grosza i robią to dla przyjemności.

Radio Bercik Silesia posiada niemieckie licencje radiowe – Gema i GVL.

Statystyka słuchalności

Wykres słuchalności: — dzisiaj; — wczoraj

Dodaj komentarz

Formularz

głosik oddany, pozdrawiam Was..........
Zaproszomy na "Rozmowy w izbie u Starki" odc. 26
To już kolejny odcinek nowej, zimowej serii spotkań.
Podejmujemy tematy ciekawe, pokazujemy miejsca godne uwagi,
rozmawiamy na interesujące tematy... wspólnie miło spędzamy czas..
Link: https://www.youtube.com/watch?v=A3YtJP_x6tw
Zaproszomy na "Rozmowy w izbie u Starki" odc. 25
To już kolejny odcinek nowej, zimowej serii spotkań.
Podejmujemy tematy ciekawe, pokazujemy miejsca godne uwagi,
rozmawiamy na interesujące tematy... wspólnie miło spędzamy czas..
Link: https://www.youtube.com/watch?v=txJuun350Fg&t=1s
Sluchomy wos ino te gody ale my ty tyz momy 42 rocznica slubu czyli Jola i Mundek z Aschaffenburga pozdrowiomy wasze radyjko super muzyka
Jestem tu nowa pozdrawiam całe radyjko Bercikowe. Piosenki są wspaniałe można słuchać bez konca
Cudne radio mogę go słuchać 24 godziny.Piękne piosenki a w nich cudowne słowa. Niech to radio gra nam w nieskończoność. Pozdrawiam redakcję i prowadzących to radio. Dziękuję Wam bardzo.
Pozdrawiam całe radio Bercik piękna muzyka
Witejcie Kochani Sluchacze RBS wraz z cala Redakcja i Bercikami z familiami Chcialam droga radiowa lecz to niebylo mi dane Wam wszystkim podziekowac za wspolne 6,5 roku ,setki wspolnych godzin i chwil spedzonych na moich audycjach Za wszelkie zyczenia , mile sercu memu wyrazy uznania Za wszystko DZIEKUJE i DANKE godom , pozdrowiom i zycza wszystkim i kozdemu z osobna Wszystkiego najlepszego.!!
Witam serdecznie Radio Bercik Silesia ! Pozdrawiam wszystkich prowadzących , słuchaczy i każdego , kto kocha naszą śląską muzykę ! Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022 ! Przedewszystkim zdrówka , szczęścia i radości ! cieplutko pozdrawiam ...
Witam serdecznie Radio Bercik Silesia ! Pozdrawiam wszystkich prowadzących , słuchaczy i każdego , kto kocha naszą śląską muzykę ! Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022 ! Przedewszystkim zdrówka , szczęścia i radości ! Grajcie nam kochani pięknie , bo z muzyką , raźniej iść przez życie :) cieplutko pozdrawiam ...
życzenia dla Joli z bytomia przesyła Andrzej
Zycze udanego i zdrowego roku 2022 wszystkim bercikom z colkimi rodzinami na colkim swiecie kaj ino fajnie przy naszym radyjku sie bawicie
Redakcji RBS, jak i Waszym Rodzinkom życzymy... Szczęścia, Pomyślności, Hartu Ducha,
wielkiej kasy i Miłości po wsze czasy... na ten Nowy Rok!.
I niech spełniają się Marzenia. Niechaj Radość Was rozpiera, Nadzieja drzwi szeroko otwiera, Marzenia zawsze się spełniają,
a nowe pieniążki na koncie czekają. Szczęśliwego wejścia w Nowy
2o22 Rok!.
Zdrowych oraz Radosnych. Swiat Bozego Narodzenia.. dla. wszystkich. prowadzacych oraz sluchaczy
Zdrowych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia dla Redakcji i wszystkich miłujących gwarę śląską- niech mała Dziecina obdarzy Was swoimi łaskami - WESOŁYCH ŚWIAT.
Tak sobie słucham, wprowadziłeś troszku smętny nastrój a przecież Boże Narodzenie to czas radości, ale dołączam do Twych przemyśleń. Puść taki o to utwór, pozdrawiam wszystkich, życząc Radosnych, Błogosławionych przez naszego stwórcę, Świąt. Jędrek.
Szczęśliwych i Radosnych Świąt.
Kej płatek z nieba sleci,
Kej społni sie twe marzynie,
Kej pod choinkom geszynków stos,
Kej na zgoda podo ciebie rynka ftoś...
Tak zowdy Bożo dziecina znojdzie nos,
i pobłogosławi wszystkich dokupy wroz.

- A jak zabłyśnie gwiozdka w błynkitnyj dalekości,
bydymy ze sobom dzielić Opłatek - Chleb Miłości.
A łomionc łokruch bioły, Wśród nocy świyntyj ciszy,
nikt naszych płacków, - yno wielko radość usłyszy.

Radosnego czasu adwynntowego,
spokojnego czasu oczekiwania Świont Bożego Narodzynio,
spyndzonych w rodzinnym gronie, przepełnionych miłościom, ciepłym i pogodom ducha,
łoroz samych szczynśliwych dni we tym nadchodzoncym Nowym 2022 Roku.

Życzymy Wom, cobyście te Boże Narodzynie spyndzili w atmosferze miłości i wzajymnego zrozumiynio.
Niych ta magiczno moc we Wilojo przyniesie wom i waszym rodzinom radość i wytchniynie,
a Nowy Rok łobdaruje szczynściym, pomyślnościom i zadowolyniym.

Wesołych Świont łoroz szczynśliwego Nowego Roku.
Tego winszuje Wom i Waszym Rodzinom
Redakcja Radia Bercik - Silesia

https://www.radiobercik.eu
intendant@radiobercik.eu
Witam.cie.Berni.ipozdrawiam.ciebie.oraz.twoja.rodzine..umnie.jak.co.roku.makuwki
By radość kwitła jak roza co roku By na twojej Twarzy promyczek słońca nigdy nie zniknął do końca By najpiękniejsze Chwilę w Twoim życiu trwały wiecznie Niech ten radosny dzień zawsze Twą Blaskiem Szczesliwych lat Zyczy szwagierka Jola z całą rodzinką dołączają się Barbara z mężem na jutro
Pzdrawiam Radio Bercik
Dziękuję za piękne piosenki wspaniale gracie pozdrawiam całą rodzinkę BERCIKÓW , głosik oddany.
Pozdrawiam całe radyjko słucham was bardzo często super muza buziole
Gorace pozdrowienia dla calej rodzinki bercikowej dla wszystkich prezenterow a szczegolnie dla Gieni z okazji jej urodzin duzo zdrowka blogoslawienstwa Bozego oraz duzo pozytywnych mysli pozdrawiam a ja wnet zjezdzam do domku na swieta
Serdeczne pozdrowienia.Glosik oddany.Ladnego wieczoru z Hamm

Radia Prywatne

9-1

Radia Komercyjne

9-1

Radio