• 579
  Słuchacze (sloty)
  Radio Bercik Silesia.
 • 2603
  Głosów dla
  Radio Bercik Silesia.
 • 1835
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 6857
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Bercik Silesia

Autoplay
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.
czytaj więcej...

Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Alojs [23.05.2020]
Serwus hans jak ci idzie pozdrowjum alojs makarowski godula ruda sl
Hans aus Bottrop [23.05.2020]
Heniek fajnie zes nos poinformowol jak u Ciebie leci zycza Ciebie i Twoji Krysi fajnego Urlopu lodpoczywej i we zdrowiu wrocej na Antyna. Pyrsk i do zas.
Krystynka i Dj Heniek z Oberhausen. [22.05.2020]
Witejcie kochani słuchacze Bercikowego radioka.Dziękuja Hansowi ze Botropu za pamiynć i pragna wszystkich poinformować że nowy sprzynt już mom zamówiony i czekom na dostawa,no a potym trza zainstalować oprogramowanie radia i zaś wom kochani zagrom..Na razie jest żech na urlopie na czas niyokreślony ale mom nadzieja ze to wszystko gibko opanuja i zaś sie razym pobawiymy..Pozdrowiom wos wszystkich i cołko redakcja radyjka ze mateczkom Doreczkom.Zyczymy ze Krystynkom duuuuużo zdróweczka.
Hans aus Bottrop [21.05.2020]
Kaj sie stracil Karin i Heniek jedyn bydom na Antynie
Hans aus Bottrop [18.05.2020]
Co jest ze Karin i Henikem jusz jich tak dugo nie ma we Radioku
Marta [17.05.2020]
Serdeczne życzenia dla najukochańszej mamy i najwspanialszego męża Tomasza z grodzca z okazji urodzin życzę wam duzo zdrówka
Proszę o piosenke 7 czerwonych róż
zosia [09.05.2020]
Super muzyka pozdrawiam zgrodzca na opolszczyznie milego wieczorku
Georg Ochmann Wiesbaden Niemcy [01.05.2020]
Narescie mogą sichc.dobro słoński muza
Alois Thomys [28.04.2020]
Super po Slasku. Radio, po naszemu. Dziekuje za piekna konferansjerke. Nie ma dnia bez BERCIKA. My Wos tak chetnie sluchomy. Dziekuje
Waldemar Majewski [28.04.2020]
Dopiero co "wpadłem" na stronę Waszego radia i jestem w szoku jak fajnie gracie, tak "po naszymu" i od serca, myślę, że będę tu często. W dobie tej cierniowej "korony" dajecie dużo radości.
Pozdrawiam pomysłodawców i osoby przy konsoli.
Dariusz Hudzik z Hamburgs [20.04.2020]
Pozdrawiam calæ wedakcje i wszystkich bercikow a w szegolnści Jurka Ule ktorzy harujà w garten
Barbara Hultgren [13.04.2020]
Bardzo lubię waszą stacjię
Radosnych Świąt
Stasia z Warmii [10.04.2020]
Przyjaciołom z Radyjka Bercikowego - życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych w zdrowiu ,radości ,miłości i nadziei ,Alleluja z pozdrowieniami z mojej Warmii.
Redakcja Radia Bercik - Silesia [09.04.2020]
Z okazji Świont Wielkanocnych
skłodomy nojserdeczniejsze życzenia.
Niych te Świynta Wielkiej Nocy
łotulom wasze serca spokojym i radościom.

Życzymy wom chwil refleksji i chwil radości
spyndzonych wspólnie przy rodzinnym stole.
Niych z okazji Wielkiej Nocy radość, spokój
do waszych progów i życio wkroczy.

Aby niy zabrakło nikomu wzajymnyj życzliwości
oraz dni połnych pokoju, wiary, nadziei i miłosci.
A zmartwychwstały chrystus oświyco nasze drogi
i styjc nos obdarzo Błogosławiynstwym Bożym.
Wesołego Alleluja !!!
Michal [03.04.2020]
Pozdrowionka dla mojej kochanej zonki Moniki pozdrowienia z Anglii z miasta Bolton . Super radio zawsze sluchamy was kochani . Prosze o piosenke dla zony .
Michał [03.04.2020]
Pozdrowienia z Podlasia
Mariusz Koenig z Chorzowa Batorego. [03.04.2020]
Witam Serdecznie W Pierwszy Piątek Mieiąca Kwietnia, Miłego Wieczoru Dla Wszystkich Radio Słuchaczy Pozdawiam WMoich Kolegów: : Rolanda Krzysia i Rafała.
Pozdrowienia [01.04.2020]
Pozdrawiam moja kochaną żonę Natalie i moje kochane dzieci Oliwiera i Oliwia z pluder
Mariusz Koenig [26.03.2020]
Witam Serdecznie Wszystkich Radio Słuchaczy Radia Bercik Silesia Bardzo Ładna Piosenki Sląskie .
Regina [26.03.2020]
pozdrowienia dla męsza od żony reginy proszę o piosnkę tobi z monachium przyjmi te czerwone róże
Redakcja Radia Bercik - Silesia [24.03.2020]
W tych czasach Virusa Korony sie razym lonczymy z zespolami, nawet sciskomy sie wirtualnie ze sluchaczami by tyn okres przetrwac i wrocic po jakims tam czasie do normalnosci zycia. To tero od nos po czynsci zalezy wiela domy ludziom radosci i zyczliwosci. Z kuli tego i tyz prosby Farorza z Dobodzienia transmitujymy w niedziela az do Swiont Wielkanocnych dodatkowo do Mszy Sw. (o godzinie 10:30) Gorzkie Zale kere bydom transmitowane na Bercikowym serwerze o godzinie 16:00. Z jednyj strony chcymy dac ludziom na naszych audycjach radosc i rozrywka w szaryj codziynnosci dnia a z drugyj strony zainteresowanym by wspolnie z nimi wysluchac Mszy Sw. albo i tako audycja jak Gorzkie Zale. Zapotrzebowanie tych programow / Audycji jest wiynksze niz my na to rachowali. W takich czasach kozdy chce do siebie znejsc "Droga do Boga" albo dobrego slowa. Radio Bercik - Silesia za pomocom naszego zyndra i emisji w swiat chce sie do tego przyczynic i dac kozdymu zainteresowanymu mozliwosc udzialu w takich audycjach. Wiadomo ze bydom tyz tacy kerzy tych audycji moze sluchac niy bydzie chcialo, ale nawet jak yno garstka tych zainteresowanych zostanie z nami w modlitwie o dobre zdrowie do wszyskich albo tyz o rychle zakonczynie tyj epidemi, kero to kozdego z nos we swoim zyciu i swobodzie zycia ograniczola, porzyko, bydymy te audycje nadowac. Momy tako cicho nadzieja ze tom drogom poradzimy zadowolic i tych kerzy chcom we te codziynne dni sie oderwac z TV od tych negatywnych wywiadow i informacji o Koronie i pobyc z nami z dobrom muzykom i miec trocha rozrywki, jak i tych kerzy szukajom i czekajom na dobre slowa w modlitwie z naszego Dobrodzienskiego kosciola. Zaproszomy na nasze Bercikowe, szczegolnie na te "Mszalne" audycje.
Tereska z Bytomia-Bobrek [23.03.2020]
Witom te superowe radyjko. Suchom wos od poru dni. Robia w Niymczech i ciesza sie że moga cos fajnego posuchać. Pozdrowiom cało ta wasza rodzinka i prezenterów.Sorki ale jeszcze niy znom wos wszystkich po imieniu.
Janka [23.03.2020]
Pozdrawiam z wysepki Wolin - to Radio Bercik, którego słucham dopiero od 3 -ch tygodni.
Fajniaste, pobudzające muzyki. Pozderki i dankon.
hubert [19.03.2020]
pozdrowienia dla mojej kochanej synowej Eweliny czekamy na ciebie
Stasia z Warmii [17.03.2020]
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SŁUCHACZY Z MOJEJ WARMII NA BERCIKOWYM RADYJKU ,CAŁY TIM - REDAKCYJNY - ŻYCZĘ ZDRÓWKA I DBAJCIE O ZDRÓWKO.