• 74
  Słuchacze (sloty)
  Radio Bercik Silesia.
 • 2380
  Głosów dla
  Radio Bercik Silesia.
 • 300
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 861
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Bercik Silesia

Autoplay
Radio zostało założone w 2007 roku, przez przyjaciół – dla przyjaciół. Jest to śląska typowa rozgłośnia internetowa. Strona www jest napisana śląską gwarą. Radio tworzy około 12 osób, a współpracuje z nim dodatkowo Parafia Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, z której transmitowane są niedzielne msze Święte.

Od 05.07.2009 "Radio Bercik Silesia" znajduje się pod patronatem związku "Kulturvereinigung Bercik - Silesia e.V." (zarejestrowany sądownie w Hildesheim). Ten szczególny i niepowtarzalny związek ma na celu krzewienie śląskiej kultury i muzyki, tworząc jednocześnie most pomiędzy Śląskiem, Niemcami i reszta Europy. "RBS & KVBS" wzajemnie się wspierają i uzupełniają w swojej działalności organizując np. wspólne spotkania, biesiady, zabawy lub konkursy.
czytaj więcej...

Suma słuchalności wszystkich serwerów.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Jacur39 [24.03.2019]
Pozdrawiam całe radyjko i pozdrowcie ode mnie brygada remontowa która musi dziś ciężko robić w Olsztynie
Józek [23.03.2019]
Pozdrawiam wszystkich w radiu i Przyjaciół Zitę Stanisława z Krępnej. Pozdrawiam Józek z zdzieszowic
Józek [23.03.2019]
Pozdrawiam prowadzących za piękno muzykę i kegę Zitę i Stanisława z Krępnej A pozdrawia Józek z zdzieszowice.
Stasia z Warmii [10.03.2019]
Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY ,WSZYSTKIM KARLUSOM BERCIKOWYM ,SAMYCH RADOSNYCH DNI ŻYCZĘ.
Ryniu [10.03.2019]
Wszystkiego najlepszego dla słuchaczy
MARIA ROMAN MELLENDORF W [09.03.2019]
WITAMY RADIO BERCIK PREZENTEROW, REDAKCJA, I, MILYCH SLU HACZY, SLUCHAMY MILO I,, WESOLO, NIECH NAM GRAJA, JAK NAJDLURZEJ,A MY BEDZIEMY, ICH WSPIERALI, NASZYMI GLOSZIKAMI, POZOSTANCZIE WSZYSCY ZDROWI,
zbyszek z halemby [05.03.2019]
super radyjko pzdrowienia dla wszystkich d j radyjka oraz sluchaczy
Janeczka [05.03.2019]
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie super Radio i muzyka
Brunecik69 [05.03.2019]
Super Radyjko pozdrawiam
Pan-Ewnik [03.03.2019]
Super muzyka pozdrowienia.
robert [03.03.2019]
fajniste radyjko.
Teodor. [01.03.2019]
Pozdrawiam bardzo bardzo mocno cieplutko Pania co teraz prowadzi program , mocno przytulam calym sercem pieknie Pani mowi bartdzo lubie sluchac . Teodor.
fezoj [23.02.2019]
pozdrawiam cieplutko radyjko!!!!
fezoj [23.02.2019]
Exstra radio pozdrawiam serdecznie i cieplutko!!!!
Redakcja Radia Bercik - Silesia (Berni) [23.02.2019]
Witomy wszystkich piyknie i serdecznie kerzy sie sam tak aktywnie rozpisujom na tymat naszyj radiostacji.

Dziynkujymy tyz za wszystkie uwagi pozytywne i negatywne.
Z tych jednych sie radujymy a z tych drugich sie moze na prziszolosc czegos naumiymy by cos, jak sie yno do, do dobra wszystkich zmiynic. Zaczna od tego ze tyn portal niy nolezy do serwisu radiowego Radia Bercik - Silesia i zodnyj cynzury sam niy podejmujymy i tyz niy momy na to wplywu co sam niykerzy wypisujom. Zaglondom sam osobiscie czynsto a chocby yno po to by oddac glos na nasze radyjko, na slonskie zespoly artystyczne albo sprawdzic sluchalnosc wszystykich radyjek kerym to tyz zyczymy wszystkiego dobrego.

Niy chca sam tyz dyskutowac na temat tych wpisow bo to jest to na co niyftorzy sam yno czejakom by zepsuc dobro atmosfera na danych radiostacjach. Pewnie ze redakcja i ci kerzy tyn czas godzinami do sluchaczy w ramach swojego hobby poswiyncyjom sie z pozytywnych wpisow radujom. Negatywne som niy do unikniyncio bo zodyn z nos niy jest perfekt i kozdy mo swoje jakes widzi misi. Przy tyj wysokyj ilosci sluchaczy, z keryj my sie naprowdy radujymy, zowdy sie ftos znejdzie co mu tam cosig niy bydzie pasowac i tym mogymy yno zaproponowac by sie na jakos inkszo radiostacja przekludzic - a jest ich sam w rajce prawie ze 30 do wolnego wyboru.

Jak dano redakcja prowadzi swoje radio i swoje audycje, jakich mo prezenterow itd. musicie lostawic w rynkach danyj redakcji a niy probowac na wolnych portalach brac wplyw na zmiany w radiu i redakcji obrazajonc czasami prezenterow ponizej pasa czy to na takich portalach, czy tyz by ich zniychyncic do granio na audycjach w konzoli pozdrowiyn.

Niyprowdom jest ze redakcje tak jak i my niy poradzom sie z krytykom obchodzic, jak jest konstruktywno to idzie dano krytyka przemyslec. Wszystkim tym kerym cos niy pasuje czy to dany moderator, jego prowadzynie audycji czy tyz jak jest sama radiostacja prowadzono prosimy o niywypisywanie sam swoich „wypocin“ yno poszukanio sie stacji kero bydzie mu barzyj odpowiadala, a jak zodnyj niy znejdzie to niych sie zalozy swoja, a my zyczymy tymu istnymu kans powodzynia.

I na koniec powia, ze konzola pozdrowiyn na radiu Bercik- Silesia jest tak mianowano jak sie nazywo, czyli konzolom pozdrowiyn. Mocie jakes konstruktywne uwagi napiszcie na maila intendant@radiobercik.eu . Konzola pozdrowiyn zostanie i w przyszlosci w naszyj radiostacji do przekazywanio zyczen i pozdrowiyn a nasi prezenterzy bydom to miec w rynce co i jak wyslom w daleki swiat.
Wierno sluchaczka [22.02.2019]
Kaj sie nasza Mericzka stracila. Jo zech juz downo nie slyszalach. Tez na ramowce nie ma od nie wpisu.A tak fajnie prowadzila Programm szklano kula I lista przbojow. Albo zech cos przpasowac ach i nie slyszalach.
Jan bavar [22.02.2019]
Witom cie hyniuśku. Pozdrowiom cie i cołko redakcjo. Słuchomy prawie w robocie w sile 15 chopa naszego radyjkA. Jakbymy mogli prosić o moja nutka pojAdymy do Wisły to bydymy wdźińczni pozdrowiom jan bavar
Danuta Miszczak L [21.02.2019]
Samotna chetnie nawiaze kontak z wolnym Meczyzna.
Lacze Serdeczne Pozdrowienia
Jamusz golec [21.02.2019]
Pozdrawiam kochanego szefa z krosnicy
Adam z Mikstatu [19.02.2019]
Pozdrawiam rodziców z Siedlikowa
Stanik z Werne an der Lippe /NRW/ [19.02.2019]
Hallo kochano Kornelko!Sluchomy razem z moja kochana malzonka Twojego Super programu.Nie wiedzialem ze za" przyslowiowa miedza"czyli obok Czerwionki gdzie mieszkalismy ponad 30-lat temu jest taka super moderatorka.dziekujemy za tak piekne umilanie nam czasu.Bardzo serdecznie pozdrawiamy Ciebie cala redakcie radia jak i cala swiatowa Bercilandie.Zyczymy Ciebie dalej tak wspanialych audycji,amelodie pozostawiam tobie do wyboru bo wszystkie sa super.
Kutyla Ryszard..ryniu.. [17.02.2019]
Dla Syna wszystkiego najlepszego
Romanowski [16.02.2019]
Pozdrawiam serdecznie mamę Grażyne z kochłowic która właśnie słucha radia
jozek z kedzierzyna-kozla [16.02.2019]
super radio pozdrawiam wszystkich .
gros jola [15.02.2019]
fajne radio idzie posuhac grejcie tak dalyj