• 109
  Słuchacze (sloty)
  Radio Katowice.
 • 31
  Głosów dla
  Radio Katowice.
 • 1567
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 4067
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Radio Katowice

Autoplay
Radio Katowice to bardzo znana i lubiana, szczególnie przez rodowitych Ślązaków rozgłośnia, która istnieje już od 1927 roku i wciąż zdobywa przychylność nowych słuchaczy. Jest to najstarsza, a zarazem największa rozgłośnia regionalną w Polsce, audycji słuchać można nie tylko w województwie śląskim, ale także w województwach sąsiadujących. Ponadto swym zasięgiem Radio Katowice obejmuje również Czechy i Słowację. Oprócz klasycznych radioodbiorników, audycji można też słuchać przy pomocy radia internetowego. Od 2013 roku radio nadaje sygnał cyfrowy w systemie DAB Plus.

Główna siedziba radia znajduje się w Katowicach, ale redakcje znajdują się również w Częstochowie, Gliwicach, Zawierciu i Bielsku-Białej.

Rozgłośnia stawia przede wszystkim na audycje nierozerwalnie związane ze Śląskiem. Jeśli w regionie dzieje się coś ciekawego i ważnego, z pewnością informacja o tym trafi do rozgłośni, a następnie do słuchaczy. W radiu każdy znajdzie odpowiednią dawkę:
reportażu,
publicystyki,
programów informacyjnych,
programów kulturalnych,
sportu,
kultury,
muzyki.

Programy rozgłośni są dobrane tak, by każdy słuchacz każdego dnia znalazł coś dla siebie. Od wielu lat Radio Katowice stawia także na programy edukacyjne. Oprócz tego rozgłośnia patronuje dużym imprezom kulturalnym znanym w całej Polsce, choćby takim, jak Ogólnopolskie Dyktando lub corocznie organizowanemu konkursowi zatytułowanemu Po naszymu, czyli po Śląsku, w którym zwycięzca otrzymuje tytuł Ślązaka Roku.

W radiu pracuje sztab wykwalifikowanych dziennikarzy, który w sposób rzetelny każdego dnia przedstawiają najważniejsze informacje oraz dostarczają słuchaczom odpowiednią dawkę rozrywki, grając ulubioną muzykę. Wielu z nich za swój profesjonalizm, i doskonałe przygotowanie do pracy otrzymało prestiżowe nagrody takie, jak Złoty Mikrofon lub Prix Italia. Rozgłośnia wiele lat temu poszerzyła swą działalność o branżę wydawniczą. W siedzibie rozgłośni znajduje się studio nagrań, w którym powstają nowe płyty związanych ze Śląskiem artystów.

Strona internetowa radia jest bardzo bogata. Każdy słuchacz może za jej pośrednictwem poznać historię rozgłośni, pracujących w niej dziennikarzy oraz radiowe wydarzenia. Poza tym strona Radia Katowice jest doskonałym źródłem informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych i społecznych, które mają miejsce głównie na terenie Śląska. Można za pośrednictwem strony poznać program audycji oraz zapoznać się z treścią czytanych na antenie informacji. Poprzez witrynę internetową można oczywiście także posłuchać radia on-line.
Wykres statystyk - czerwony [dzisiaj]; jasnozielony [wczoraj]
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Klara [20.07.2019]
Jo chcialabych sie piyknie pozdrowic mojygo antka wieloryba ze szopiynic chocioz jak wyjechol poszly juz dwa lata a jo loniym nic nie slysza antek dej mi znac czy ty bydziesz chciol zymnum byc bo jo musza wjedziec a mlodo ty wjysz jo juz nie jest pozdrowjum cie i prosza jak to bydziesz moze czytol zastanow sie ty wjysz jo czekum ale nje dugo antek twoja na zawsze co cie kocho klara sledziuna ze bytkowa
Kogut [20.07.2019]
Do wszystkich katowiczanek i katowiczan piykne zyczynja ze urlopu przesylo wum lowos pamiyntajuncy karlik punczocha ze koszutki ul okrzei 6 trzymejcie sie wasz karlik
Ab [11.06.2019]
Pozdrowium cale katowice i sluchoczy oraz Maria kostka ze szopiynic rudolf oprawa
edward szczytko/dzik [06.01.2019]
slucham radia katowice z augustowa codziennie
Tomasz:-) [21.07.2015]
Fantastyczna Pani redaktor Skałka- Gawlik, to również ceniony naukowiec z tytułem doktora:-)
Leonsjo [03.12.2014]
Pozdrowienia dla Pani Redaktor Sabiny Skałki-Gawlik. Cichy wielbiciel z Sosnowca
Mariola Switkiewicz [21.11.2014]
Hallo ,,,,bardzo ladna muzyka ,,,,,jak ktos zna Beate Swaczyna ..Bardzo dlugo ja szukam....melduj sie
mariola Switkiewicz [21.11.2014]
hallo ,,,kochani pozdrowienia Aachen