Player

Aktualnie Słuchaczy
Śląskie Radio

Głosuj

vote

oddanych głosów na radio w tym miesiącu.

zobacz ranking

Śląskie Radio

Zostało założone w roku 2007, przez pochodzącego z Rudy Śląskiej a obecnie zamieszkałego w niemieckim mieście Hildesheim w Dolnej Saksonii, Michała Otrzonsek. Internetowe radio, promujące śląską muzykę i kulturę. Radiowe audycje nadawane są jedynie w śląskiej gwarze, słuchacze mogą przebierać w tematykach audycji, jednak zawsze mogą usłyszeć, co dzieje się na świecie, posłuchać ciekawostek, czy wiadomości sportowych. Radio tworzy 13 pasjonatów śląskiej kultury, którzy traktują prowadzenie audycji jako swoje hobby.

W ramach portalu internetowego słuchacze mają możliwość wysyłania pozdrowień dla rodziny, znajomych. Mogą to robić wysyłając pozdrowienia na konsole, ale można również w tym celu zadzwonić bezpośrednio do studia.

Radio nadawane jest przez Internet, można go słuchać także przez telefon, a także satelitę w ramach pakietu "N". W każdą niedzielę w radio nadawana jest na żywo transmisja z mszy świętej, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie mogą w modlitwie uczestniczyć osobiście. Do radia zapraszane są różne ciekawe osoby, artyści, a wiele zespołów grających śląską muzykę należy do radiowych przyjaciół. Na witrynie została stworzona lista przebojów, na którą każdy za pomocą Internetu może oddać głos. Ciekawostką jest, że głosowane utwory można posłuchać a nawet zobaczyć teledysk jeśli wykonawca takowy posiada. Istnieje również opcja wysłania swojej propozycji piosenki, która aktualnie nie znajduje się ani na liście, ani w propozycjach. Ciekawostką jest podstrona, na której znajdziemy przepisy na regionalne, śląskie potrawy. Bez problemu można skontaktować się z redaktorką-kucharką i dopytać o jakiś przepis, jeżeli kogoś coś szczególnie interesuje, albo posiada wątpliwości co do wykonania jakiejś potrawy.

Na stronie www zamieszczono linki do artykułów na temat śląskiego radia, które zostały opublikowane w mediach. Ilość odnośników do innych stron wskazuje na to, że radio jest popularne, lubiane i cieszy się szacunkiem wśród słuchaczy. Rozwój Internetu, a tym samym mediów, wymusił wystartowanie z kanałem radiowym na znanym portalu YouTube, do którego można swobodnie przejść, klikając w baner.

Wszyscy goście śląskiego radia mogą zaznaczyć swoją wizytę, wpisując się do księgi gości. Stworzone są podstrony „aukcje” i „shop”, które na razie są w przebudowie. Jednak wskazuje to na to, że strona stale się rozwija.

Wesprzeć radio można dokonując przelewu na jego konto, a utrzymanie serwerów niestety kosztuje. Redaktorzy radia nie zarabiają na swojej działalności ani grosza i jak sami mówią, robią to dla czystej przyjemności.

Statystyka słuchalności

Wykres słuchalności: — dzisiaj; — wczoraj

Dodaj komentarz

Formularz

Przepiękne piosenki, cudowny klimat ! Pozdrawiam serdecznie z Radomia :)
Dziekuje za wspaniala muzyke ,szczegolnie slonskie piesniczki.Przypominaja mi sie mlode lata.
Prosiła bym piosenkę dla mojego męża Mettiego na wspólny wieczór sobotni o piosenkę czarne oczy dziewczyny która śpiewa Kordian
to jest to fajna muza
Super muza pojawia się Slaska gwara audycja Roberta z Sluchaczka Śląskiego Radia Fajno czekam na więcej takich gratuluję odwagi pozdrawiam
Super muza ,dzięki gwara się przypomina.
Jak wos suchom z rana to az chce sie zyc.
Cudowne radyjko,przepiękne utwory no i super prowadzacy pozdrawiam wszystkich słuchających.
Soper radijko pozdrawiam z Kluczborka
Pozdro dla żony córki i syna. Pozdrawiam z Niemiec tata
Zapraszamy częściej na konsole pozdrowień a nie tylko jak są urodziny.
Pozdrawiam rodzinkę w Irlandii
Prezenterko Kasiu z Kleszczowa dziekujemy za piekne audycje i pozdrawiamy ekipe slaskiego radia
pozdrawia słuchaczy i redakcję ryniu Jastków
Witam prezentera slaskiego radia i także pozdrawiam Julie i monike
Serdeczne Pozdrowienia dla naszych przyjaciol z Saarbrücken Basia i Peter Edith i leszek , dzisia wlasnie po dlugim czasie mozemy sie Razem spotkac z okazji Peter 60 urodzin . Pozdrowienia oczywiscie dla reprezenterow slaskiegiego radia.
Fajni grocie fajniscie leci mi czas razem z wami pozdrawiam i grejcie tak dali
Pozdrowiom sluchaczy
Fajnie grocie tukej na tym slonskim Radyjko.
Dalij tak
Brawo
Witam córka ma dzis urodziny Ewelina25 lat proszę puścić fajnom piosenkę i życzenia proszę wymyślić jakieś fajne Od mamy Gabi taty Krzysia i siostry Patryci Z góry dziękuje
Pozdrawiam mojego brata Andrzeja
Pozdrawiam Świątecznie Redakcję Śląskiego Radia.Dużo Zdrowia.
Pozdrowienia dla wszystkich Ślązaków od wielbiciela śląskiej godki
Pozdrowienia dla całego Śląska przesyła miłośnik śląskiej górki z północnego zachodu kraju.
Pozdrawiam Julcie i Nikole Kaleta z Myslenic
Słodka Madonna słucham Piosenek Darka Nowickiego sa przepiękne i i wykonanie i również wykonawca też jest super. Życzę mu dużo zdrówka dobrego i sukcesów. Pozdrawiam serdecznie.

Radia Prywatne

9-1

Radia Komercyjne

9-1

Radio