Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Avista


Grupa AVISTA pochodzi z Piekar Śląskich. To doświadczony zespół, który rozpoczął swoją działalność pod koniec lat 80-tych XX wieku. Skład zespołu ciągle się zmieniał, by w końcu w 1996 roku zatrzymać się na duecie, który gra do dnia dzisiejszego.

Członkowie zespołu to: gitarzysta i wokalista – Andrzej Dragon oraz grający na instrumentach klawiszowych i na trąbce ¬– Janusz Bacik, który również zajmuje się śpiewem. Zespół, dzięki kombinacji gitary, klawiszów i trąbki posiada świeże i oryginalne brzmienie, co wyróżnia go z wielu zespołów o śląskich korzeniach.

Utwory skomponowane przez duet AVISTA "Maleńki płatek róży", "Mje sie tu podobo", "Chca leżeć na plaży" czy "Szczęśliwa Wyspa", usłyszymy w regionalnych stacjach radiowych, jak Radio Piekary czy Radio Fest.

Zespół zajmuje się w szczególności oprawą muzyczną imprez okolicznościowych: wesel, studniówek, zabaw, a także festynów, imprez firmowych oraz wszelkich uroczystości jubileuszowych. Muzycy pojawiają się jednak również na festynach i dożynkach.

AVISTA wydał jedną płytę zatytułowaną "Uśmiechnij się". Zbiera ona 15 oryginalnych utworów. O czym śpiewa zespół? O miłości, radości z życia, marzeniach i wspomnieniach. Piękny miękki wokal i dużo śląskiego języka to elementy nadające temu krążkowi szczególny charakter.

Zespół oprócz swoich autorskich piosenek w swoim repertuarze ma kilkaset coverów w ciekawych aranżacjach, które na każdej imprezie stworzą wyjątkowy klimat i sprawią, że każdy będzie się przy nich doskonale bawić.

Duet posiada własną oficjalną stronę internetową, na której każdy fan znajdzie ważne informacje o AVISTA. I tak zaraz po wejściu na portal możemy przeczytać, krótką historię zespołu, zobaczyć na zdjęciach jego skład. W zakładce Oferta, znajdziemy, na jakich imprezach zazwyczaj pojawiają się artyści i czego możemy oczekiwać po ich występach. Zakładka Jak gramy to zbiór utworów autorskich oraz przykłady coverów, których możemy posłuchać online w wykonaniu zespołu. W Galerii fani będą mogli przyjrzeć się bliżej pracy AVISTA. W zakładce Filmy muzycy zamieścili wideoklipy do swoich najpopularniejszych piosenek. Na www.avista.org.pl znajduje się także podstrona z opiniami o zespole oraz zakładka zawierające informacje, w jaki sposób można skontaktować się z grupą.

Zespół AVISTA to ciekawy śląski zespół, który z pewnością rozkręci każdą zabawę i porwie najsztywniejsze osoby do tańca.

Dodaj komentarz

Formularz

No Panowie daliście czadu ! impreza to pierwsza klasa , muza fantastyczna ,aż chce się więcej takich.
Uwielbiam ich według mnie to jeden z najlepszych zespołów , pamiętam jak grali na moim weselu było Super :)

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio