Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Betiber


Betiber to jeszcze bardzo młody projekt, który na rynku muzycznym pojawił się w 2015 roku. W skład zespołu wchodzą młodzi aczkolwiek już doświadczeni artyści, dla których to kolejny punkt w rozwoju muzycznej kariery.

Wokalistką Betiber jest piękna i utalentowana Beata Powolny. Tekstami, muzyką i męskim wokalem w zespole zajmuje się Bernard Kurzawa, znany z innego śląskiego zespołu – Wichajster. Ostatni z członków Betiber to zdolny aranżer Krzysztof Procek, który także tworzy muzykę i pisze teksty.

Nazwa zespołu to połączenie dwóch imion Beaty oraz Bernarda. Zespół wspomina w wywiadach, że miał spory problem ze znalezieniem odpowiedniej nazwy. W końcu z kilkunastu pomysłów – wybrany został ten najprostszy, jednak ciekawie brzmiący – wymyślony przez Bernarda.

Jak powstał Betiber? Bernard z Krzysztofem znali i przyjaźnili się już dużo wcześniej. Zawsze też myśleli o jakimś wspólnym muzycznym projekcie. Jeżeli chodzi o Beatę, to poznała ona Bernarda, gdy zgodziła się występować w jednym z wideoklipów grupy Wichajster jako... tancerka. Po pewnym czasie Bernard zaprosił ją do projektu, w którym miała zaśpiewać. Współpraca potoczyła się na tyle dobrze, iż wydawałoby się, że jednorazowy występ zmienił się w nowy długoterminowy projekt. Do dwójki wokalistów po krótkim czasie dołączył Krzysztof i to był początek zespołu Betiber.

Zespołowi zależy na piosenkach autorskich. Od momentu powstania grupy artyści pracują nad własnymi utworami i powoli tworzą debiutancką płytę. Pierwszy singiel "Czy Bydziesz zy mnom”, którego wideoklip został nagrany na pięknym zamku w Mosznej bardzo przypadł do gustu fanom śląskiej muzyki. W całości zaśpiewany po śląsku utwór możemy posłuchać w Radio Fest, Radio Piekary, Radio Silesia i wielu innych lokalnych stacjach radiowych, a teledysk obejrzeć w TVT.

Wszyscy artyści Betiber pochodzą z Katowic. Twierdzą jednak, że nie wszystkie piosenki na ich debiutanckim krążku będą po śląsku, choć przyznają, że dużo inspiracji czerpią z rodzinnego regionu. Grupa chce tworzyć teksty, których fabuła zaczerpnięta jest z życia codziennego i mówi prostym językiem o uczuciach, które każdy z nas nosi w sercu. Zespół to połączenie różnych nurtów. Od muzyki tanecznej i rozrywkowej po romantyczne ballady i elementy poezji śpiewanej.

Zespół zaczyna pojawiać się na dużych i mniejszych scenach w całej Polsce, koncertując dla swojej coraz to większej rzeszy fanów. Betiber powtarza, że to kontakt ze wspaniałą publicznością daje grupie ogromną energię do dalszego działania. Dzięki tej energii i ogromnej pasji oraz miłości do muzyki artyści, mimo pozostałych projektów i zmagań z codziennym życiem, są w stanie poświęcić długie godziny na tworzenie i wspólne granie.

Zespół posiada oficjalny kanał na Youtube, gdzie fani mogą obejrzeć nie tylko najnowsze wideoklipy, ale także wywiady z zespołem. Betiber ma również oficjalny fanpage na Facebooku. To tutaj znajdziemy nowości z muzycznego życia zespołu, zbliżające się terminy koncertów i wszelkie informacje o tych pasjonatach śląskiego grania.

Mimo że Betiber to zespół dopiero rozpoczynający swoją karierę, to jest on na drodze do prawdziwej sławy, dzięki swojej świeżości spojrzenia na śląską muzykę.

Betiber - Czy bydziesz zy mnom

 

Dodaj komentarz

Formularz

Występy wGrupie Maracuja były ciekawsze.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio