• 27
  Głosów dla
  Danuta Wiśniewska.
 • 1644
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 5381
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Danuta Wiśniewska

Danuta Wiśniewska, z pewnością znana szerszemu gronu wokalistka duetu Die Silinger, postawiła na indywidualną karierę. Ta piękna, dojrzała kobieta o niespotykanym talencie wokalnym, zaskoczyła wszystkich swoją nową propozycją muzyczną, tym samym debiutując jako solistka.

Artystka urodziła się w niezwykle malowniczych, położonych na Górnym Śląsku, Siemianowicach Śląskich. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się dawno temu, kiedy była jeszcze bardzo małym dzieckiem. Od najmłodszych lat to właśnie niesłychanie umuzykalniona rodzina kobiety miała gigantyczny wpływ na jej dalsze losy. Zawsze czuła ogromną więź ze starymi pieśniami, zarówno tymi śląskimi, polskimi, jak i niemieckimi. W niedługim czasie po zakończeniu szkoły Danuta trafiła po raz pierwszy na scenę. Stało się tak za sprawą jej zamiłowania do muzyki pop oraz występów w przedstawieniach teatralnych. Te pierwsze kroki postawione przed publicznością pozwoliły jej poczuć coś, z czego nigdy nie zrezygnuje. Dały jej inspirację oraz motywację do dalszego działania.

Pierwszym ogromnym przełomem w jej karierze był angaż w jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zespołów pieśni i tańca w Polsce: Śląsk im. Stanisława Hadyny. Była to dla niej ogromna szansa nie tylko, by rozwijać swój muzyczny talent i miłość do folkloru oraz tradycji Górnego Śląska, ale także, by pokazać się na scenach całego świata. Dzięki występom z zespołem Śląsk, Danuta miała okazję stale doskonalić swoje umiejętności wokalne pod czujnym okiem wykwalifikowanej i znanej śpiewaczki operowej. Artystka występowała również jako solistka. Jej niezwykły urok oraz temperament zobaczyły miliony widzów na całym świecie. Śpiewała takie kompozycje jak: „Karolinka”, „Chłopaki" czy „Ondraszek" w towarzystwie dwustuosobowego chóru i zespołu baletowo-orkiestrowego.

W 1990 roku Danuta opuściła Górny Śląsk i przeniosła się do Plettenberg w Sauerland. Tam poznała Petera Fesztera na jednej z imprez organizowanych przez Oberschlesiera i od razu zaadaptowała z nim reklamę muzyczną do "Polskiego Radia". Udało jej się również zostać członkinią grupy wokalnej Feet. Zaśpiewała na jej trzeciej płycie i od razu przekonała do siebie wielu słuchaczy. Niestety, zespół rozpadł się w 2008 roku. Peter Feszter nie miał wątpliwości, że swój nowy projekt muzyczny chce stworzyć właśnie z Danutą. Mowa, oczywiście, o The Silinger, którego charakter był nieco inny od tego, który dotychczas prezentowali z grupą Feet.

Rok 2017 pozwolił wszystkim fanom wokalistki, obdarzonej pięknym głosem, na muzyczną ucztę. Danuta nagrała swój solowy utwór: „Najdroższa Mamo”. Autorką testu jest Joanna Kiepura. Muzykę napisał M. Alpina. Piosenki śpiewane przez artystkę są piękne, wzruszające, ale też niezwykle melodyjne i utrzymujące się w szlagierowych klimatach.

Wszystkie utwory w wykonaniu Danuty bez wątpienia przynoszą odbiorcom wiele radości oraz zadowolenia. Kontakt, jaki łączy ją ze swoimi fanami potwierdza jedynie, że jej twórczość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Danuta Wiśniewska

Niedziela 8 listopada 16:00

Poznań


wielkopolskie

Koncert Danuty Wiśniewskiej i jej gości znanych z radia i tv-Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Aula UM.
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Gaby z Wuppertalu [30.08.2020]
Uwielbiam piosenki pani Danuty. Głos przepiękny, niepowtarzalny a słowa piosenek mają prawdziwy sens, są prawdziwe i wzruszające. POZDRAWIAM
Antoni Wieclaw [19.05.2020]
Pani Danuta ma piekny glos-niepowtarzalny-oraz Niepokojaca Urode...
Kaziu [18.04.2020]
Jest w Pani zakochany!!!!!!! Głos Anielski
Dorota [21.10.2019]
Jakie ceny biletów.