• 32
  Głosów dla
  Grzegorz Poloczek.
 • 440
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 1051
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Grzegorz Poloczek

 
Grzegorz Poloczek urodził się 28 stycznia 1959 roku. To mieszkaniec Rudy Śląskiej, polski artysta, satyryk, autor tekstów, członek kabaretu RAK. Zawsze chciał być kabareciarzem, jednak zanim to nastąpiło był elektrykiem w kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej.

Z kabaretem Rak artysta spotkał się pierwszy raz w 1991 roku na Balu Elektryka, gdy jeszcze pracował w kopalni. Od tamtego czasu rozpoczęła się jego współpraca z kabaretem. Artyści występowali w całej Polsce oraz za granicą.

Razem z Rafałem Piechotą pochodzącym z Poznania stworzył program telewizyjny „Kabaret na festiwale”.

Grzegorz Poloczek jest także doskonałym konferansjerem, podczas swoich recitali potrafi rozbawić i wzruszyć. Tworzy wyjątkowe monologi, dowcipy i piosenki, które na długo zapadają w pamięć.

Artysta pisze znakomite piosenki. Niektóre zabawne i rozśmieszające do łez, inne zmuszające do refleksji i wzruszające. Popularność przyniosła mu piosenka "Gorol, Hanys, dwa bratanki i do bitwy, i do szklanki", którą wykorzystano w zakończeniu niektórych odcinków serialu "Święta wojna". Satyryk także zaśpiewał główny utwór do programu "Rączka gotuje" nadawanego przez TVP Katowice.

Poloczek nagrodzony został za swój dorobek na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. W pewnym momencie kariery Grzegorz postanowił spróbować czegoś w pojedynkę. Do tej pory artysta wydał dwa podwójne solowe albumy. Pierwszy zatytułowany "... z mojego placu" premierę miał w 2013 roku i bardzo szybko otrzymał miano złotej płyty. Kolejny krążek "Dwa światy" powstał w 2014 roku. Na płytach przeważają utwory o śląskim charakterze. Pokazujące życie oraz tradycje Śląska. Słuchaczy przyciąga pewna historia, którą opowiada Grzegorz, śpiewając o miejscach i zdarzeniach z dzieciństwa i młodości. Oczywiście, na płytach nie brakuje utworów zabawnych, kabaretowych oraz piosenek bardziej lirycznych i nastrojowych. Płyty aranżował Marcin Kindla, który również wykonuje niektóre utwory na drugim krążku.

Wykonań Poloczka posłuchamy w stacjach radiowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Teledyski zobaczymy między innymi w TVS, ale także w Internecie na YouTube.

W życiu prywatnym Grzegorz Poloczek wolny czas spędza z rodziną oraz na korcie tenisowym. Od wielu lat z wielką przyjemnością gra w tenisa ziemnego.

Artysta posiada oficjalną stronę internetową, na której znajdziemy kilka słów o Grzegorzu, ofertę artysty, składającą się z występów solo, z zespołem muzycznym, konferansjerki oraz tworzenia piosenek i scenariuszy, oraz informacje kontaktowe. Satyryk posiada także kanał na Youtube oraz konto na Facebook'u, na którym umieszcza najświeższe informacje oraz przypomnienia o zbliżających się koncertach. Fani Poloczka znajdą tutaj także wiele zdjęć oraz linków do piosenek i teledysków wykonawcy.

Grzegorz Poloczek to postać na śląskiej scenie artystycznej, którą z pewnością warto poznać, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Grzegorz Poloczek

Czwartek 26 września 17:00

Chebzie


Ruda Śląska

Koncert i promocja książki ,,Historie z mojego placu''-Stacja Biblioteka.

Grzegorz Poloczek

Niedziela 29 września 18:30

Rusinowice


śląskie

Odpust ku czci św.Rafała Archanioła-Ośrodek Rehabilitacyjny pw.św.Rafała Archanioła.

Grzegorz Poloczek

Piątek 4 października 18:00

Katowice


śląskie

Koncert Charytatywny ,,Uwierzyć w siebie''-Górnośląskie Centrum Kultury im.Krystyny Bochenek.

Grzegorz Poloczek

Niedziela 27 października 16:00

Świętochłowice


śląskie

Koncert z Humorem i Muzyką-Centrum Kultury Śląskiej.

Grzegorz Poloczek

Piątek 29 listopada 18:00

Brodnica

Koncert ,,Szlagierowy Koktajl Silesia''-Dom Kultury.
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Pan Leon [14.01.2017]
Werner, Poloczek i Kalaga to bez wątpienia najjaśniejsze gwiazdy na śląskim firmamencie estradowym. Nie chciałbym tu skrzywdzić takich wspaniałych artystów jak Kowalska, para z Fenixa, Gołecki i wiele innych bliskich memu muzycznemu sercu. W ogóle kocham Śląsk, choć mieszkałem tam tylko 3 lata i zwiałem stamtąd aż się kurzyło.