Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Kwasnica Bawarian Show

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kwasnica Bawarian Show


Kwaśnica Bavarian Show to zespół mogący pochwalić się długoletnią działalnością na scenie muzycznej. Wykonuje on bardzo charakterystyczną muzykę alpejska, bawarską oraz tyrolską.

W skład zespołu wchodzi kilku bardzo uzdolnionych muzyków:

• Zygmunt Kwaśnica, który jest liderem kapeli, a także wokalistą,
• Artur Kwaśnica odpowiedzialny za wokal, grę na instrumentach klawiszowych, saksofonie oraz klarnecie
• Michał Kondziołka – wokalista oraz człowiek grający na puzonie i tubie
• Witek Sylwester, który do perfekcji opanował grę na trąbce
• Adam Adamczyk – odpowiedzialny za grę na akordeonie
• Roman Niemczyk – utalentowany klarnecista i saksofonista

W takim składzie zespół gra i występuje już od 1990 roku. Wcześniej kapela nosiła nazwę Sigismund’s Bavarian Show. Już na początku kariery muzycznej zespół miał okazję zapoznać się ze szwedzką muzyką taneczną i ludową. Obecnie kapela gra muzykę polską, ale także na specjalne życzenie wykonuje utwory o austro-niemieckim brzmieniu. Band posiada także wiele własnych nagrań, którymi uświetnia liczne imprezy plenerowe.
Zespół nie tylko nagrywa płyty, ale także daje wspaniałe koncerty, podczas których zabawia publiczność i wprawia swych fanów w doskonały nastrój. Kapelę można spotkać na takich imprezach, jak na Oktoberfest. Oprócz wspomnianej muzyki bawarskiej, zespół doskonale czuje się w bardziej skocznych rytmach tanecznych – chętnie wykonuje utwory biesiadne i tzw. dixieland.
Zespół Kwaśnica Bavarian Show chętnie udziela się także na różnego rodzaju imprezach zamkniętych, np. na weselach, imprezach biesiadno-tanecznych, karczmach piwnych oraz na balach karnawałowych. Kapela posiada własne studio nagrań, jak i swój sprzęt oraz transport. Podczas koncertów i imprez okolicznościowych, muzycy zabawiają publiczność dowcipami i namawiają do wspólnej zabawy.

Zespół posiada bogatą stronę internetową, na której znajdują się podstawowe informacje o jego członkach. Opisana jest historia lidera zespołu, jak i całego bandu, a także znajdują się zdjęcia prezentujące wszystkich muzyków. Można tu także dotrzeć do plików mp3 umożliwiających zapoznanie się z twórczością zespołu. Dodatkowo można zapoznać się z zawartością płyt oraz obejrzeć barwne teledyski.

Dodaj komentarz

Formularz

Super muzyka zawsze kiedy byliśmy w Bawarii przywozilismy kasety z tą muzyka i nic nie wiedzieliśmy ze mamy tak cudowny zespół panie Kwasnica i całemu zespołowi Bavarian Show życzymy dużo dużo zdrowia i przepięknej muzyki.
chłopy nie przestowejcie bo wasza muzyka przywraca mi moja młodość kiedy na muzykach słuchało się yno muzyki na żywo a wom mogła by dorównać "paloma"z Gaszowic-pieców pozdrowiom

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio