• 17
  Głosów dla
  Metrum.
 • 438
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 906
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Metrum

 
Metrum Reni & Marco to duet o śląskich korzeniach, który tworzą wokalistka Teresa Dzięcioł oraz wokalista Marek Halup grający również na gitarze. Ona – to wykształcona solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, która śpiewała także w Niemczech na galowych imprezach. On – to człowiek orkiestra – przez wiele lat grający na klawiszach, akordeonie i gitarze w Big-Bandzie również za zachodnią granicą.

Metrum gra wspólnie od 1998 roku. Ich pierwszym dorobkiem muzycznym było wydanie kasety magnetofonowej, pt. „Światowe Przeboje”. Następnie przyszły krążki CD – łącznie zespół wydał cztery płyty. Takie przeboje jak Cukiernik, Lady Anita czy Mama, zostały doskonale przyjęte przez śląską publiczność, śpiewane gwarą i przyprawione świetnym regionalnym humorem. Teksty do utworów pisze Teresa, Marek zajmuje się aranżacją.

Wideoklipy duetu zobaczymy w regionalnych stacjach telewizyjnych: TVS czy TVP3, natomiast piosenki usłyszymy w lokalnych rozgłośniach radiowych, np. Radio Piekary, Radio Vanessa czy Radio Silesia. Często te stacje obejmują również patronat medialny nad płytami jak i koncertami Metrum. Zespół grywa także za granicą, gdzie podczas występów wykonuje w 5 językach znane i lubiane standardy międzynarodowe.

Oficjalna strona internetowa duetu obejmuje wszelkie informacje, które interesują fana tej grupy. Na stronie głównej przeczytasz newsy i dowiesz się, gdzie odbędzie się najbliższy koncert. W zakładce Dyskografia, zapoznasz się bliżej z nagranymi krążkami i sprawdzisz, gdzie można je kupić. Galeria to obszerna część portalu zawierająca zdjęcia z koncertów, sesji a także fotografie przyjaciół zespołu. Ciekawą propozycją są nagrane fragmenty występów live, dzięki którym możesz zobaczyć jak doskonale ten duet potrafi roztańczyć publiczność. Podobnie jak na innych profesjonalnie wykonanych stronach, i tutaj nie zabrakło fragmentów MP3 oraz zebranych teledysków Metrum Reni & Marco.

Przyjemne biesiadne granie na najwyższym poziomie technicznym, okraszone śląską tradycją, humorem i językiem to z pewnością strzał w dziesiątkę dla każdego miłośnika Silesii.

Metrum

Niedziela 20 października 16:00

Szczygłowice


Knurów

Promocja płyty Danuty Wiśniewskiej ,,Dziękować warto''-Dom Kultury.

Metrum

Sobota 26 października 17:00

Śmigiel

Koncert-Centrum Kultury.

Metrum

Niedziela 27 października 16:00

Świętochłowice


śląskie

Koncert z Humorem i Muzyką-Centrum Kultury Śląskiej.

Metrum

Niedziela 17 listopada 17:00

Oświęcim

Koncert Śląskich Gwiazd-Centrum Kultury.

Metrum

Niedziela 24 listopada 17:00

Kępno

Parada Gwiazd Telewizji TVS -Hala Widowiskowo-Sportowa.

Metrum

Piątek 29 listopada 17:00

Olesno

Koncert Śląskich Gwiazd Szlagierowo i z Humorem -Miejski Dom Kultury.

Metrum

Sobota 30 listopada 16:00

Głogówek


opolskie

Głogówecka Gala Andrzejkowa-MGOK.
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
halka [08.04.2018]
witam serdecznie
tworzycie razem wspanialy duet spiewajaco - grajacy. Uwielbiam sluchac wasze piosenki w swietnym wydaniu. Czekam na wasze wystepy w Szczecinie . Jestescie cudowni , piekni,i tworzycie piekna pare. Wasze glosy pieknie brzmia razem . Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Szczecina.
jola z nysy [06.06.2015]
jestescie piekni pani reni to aniol zawsze piena promienna fryzura boska pani jest klejnoty do kazdego teledysku przepiekne niema piekniejszej wokaliskti teresa werner moze sie schowac piosenki macie najpieknijsze milosc wasza rozgrzewa samotne dusze uwilbiam was fganka z nysy wdowa
mario [16.11.2014]
witam Was chce tylko napisac kilka slow, to ze jestescie wspanialym zespolem, super piosenki, piekne glosy, bardzo lubie Was sluchac, dziekuje Wam za to ze jestescie i czekam na nowosci. mario