• 54
  Głosów dla
  Metrum.
 • 574
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 2812
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Metrum

 
Metrum Reni & Marco to duet o śląskich korzeniach, który tworzą wokalistka Teresa Dzięcioł oraz wokalista Marek Halup grający również na gitarze. Ona – to wykształcona solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, która śpiewała także w Niemczech na galowych imprezach. On – to człowiek orkiestra – przez wiele lat grający na klawiszach, akordeonie i gitarze w Big-Bandzie również za zachodnią granicą.

Metrum gra wspólnie od 1998 roku. Ich pierwszym dorobkiem muzycznym było wydanie kasety magnetofonowej, pt. „Światowe Przeboje”. Następnie przyszły krążki CD – łącznie zespół wydał cztery płyty. Takie przeboje jak Cukiernik, Lady Anita czy Mama, zostały doskonale przyjęte przez śląską publiczność, śpiewane gwarą i przyprawione świetnym regionalnym humorem. Teksty do utworów pisze Teresa, Marek zajmuje się aranżacją.

Wideoklipy duetu zobaczymy w regionalnych stacjach telewizyjnych: TVS czy TVP3, natomiast piosenki usłyszymy w lokalnych rozgłośniach radiowych, np. Radio Piekary, Radio Vanessa czy Radio Silesia. Często te stacje obejmują również patronat medialny nad płytami jak i koncertami Metrum. Zespół grywa także za granicą, gdzie podczas występów wykonuje w 5 językach znane i lubiane standardy międzynarodowe.

Oficjalna strona internetowa duetu obejmuje wszelkie informacje, które interesują fana tej grupy. Na stronie głównej przeczytasz newsy i dowiesz się, gdzie odbędzie się najbliższy koncert. W zakładce Dyskografia, zapoznasz się bliżej z nagranymi krążkami i sprawdzisz, gdzie można je kupić. Galeria to obszerna część portalu zawierająca zdjęcia z koncertów, sesji a także fotografie przyjaciół zespołu. Ciekawą propozycją są nagrane fragmenty występów live, dzięki którym możesz zobaczyć jak doskonale ten duet potrafi roztańczyć publiczność. Podobnie jak na innych profesjonalnie wykonanych stronach, i tutaj nie zabrakło fragmentów MP3 oraz zebranych teledysków Metrum Reni & Marco.

Przyjemne biesiadne granie na najwyższym poziomie technicznym, okraszone śląską tradycją, humorem i językiem to z pewnością strzał w dziesiątkę dla każdego miłośnika Silesii.

Metrum

Czwartek 24 stycznia 18:00

Lubliniec

Dzień Babci i Dziadka z telewizją TVS-Miejski Dom Kultury.

Metrum

Sobota 26 stycznia 17:00

Siemianowice Śląskie

Karnawałowa Parada Gwiazd Telewizji TVS -Hala Widowiskowo- Sportowa " K.S. MICHAŁ" (Dawna Hala Zborna)

Metrum

Sobota 2 lutego 17:00

Grzegorzewo

Karnawałowo-Kabaretowa Biesiada Śląska-Hala Widowiskowa.

Metrum

Niedziela 3 lutego 17:00

Kępno

Karnawałowa Parada Gwiazd Telewizji TVS -Hala Widowiskowo-Sportowa.

Metrum

Piątek 8 lutego 17:00

Bydgoszcz

Koncert ,,Parada Gwiazd Telewizji TVS'' -Kinoteatr Adria.

Metrum

Czwartek 14 lutego 18:00

Wrocław

Walentynkowy Koncert ,,Parada Gwiazd Telewizji TVS''-Sala Koncertowa Radia Wrocław.

Metrum

Sobota 2 marca 17:00

Nysa

Koncert Parada Gwiazd Telewizji TVS-Nyski Dom Kultury.

Metrum

Niedziela 3 marca 17:00

Olesno

Koncert Parada Gwiazd Telewizji TVS-Miejski Dom Kultury.
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
halka [08.04.2018]
witam serdecznie
tworzycie razem wspanialy duet spiewajaco - grajacy. Uwielbiam sluchac wasze piosenki w swietnym wydaniu. Czekam na wasze wystepy w Szczecinie . Jestescie cudowni , piekni,i tworzycie piekna pare. Wasze glosy pieknie brzmia razem . Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Szczecina.
jola z nysy [06.06.2015]
jestescie piekni pani reni to aniol zawsze piena promienna fryzura boska pani jest klejnoty do kazdego teledysku przepiekne niema piekniejszej wokaliskti teresa werner moze sie schowac piosenki macie najpieknijsze milosc wasza rozgrzewa samotne dusze uwilbiam was fganka z nysy wdowa
mario [16.11.2014]
witam Was chce tylko napisac kilka slow, to ze jestescie wspanialym zespolem, super piosenki, piekne glosy, bardzo lubie Was sluchac, dziekuje Wam za to ze jestescie i czekam na nowosci. mario