• 37
  Głosów dla
  Roko i Colino.
 • 1566
  Słuchacze (sloty)

  radia prywatne

 • 2910
  Słuchacze (sloty)

  radia komercyjne

Roko i Colino

 
Rozśpiewani, czasem psotni, zawsze uśmiechnięci i niosący wiele radości dzieciom. Tymi słowami można z powodzeniem opisać dwójkę przyjaciół: Roko i Colino. Duet zdecydowanie bardziej kojarzony jest przez młodszych słuchaczy, jednak nawet Ci starsi przyklaskują treściom edukacyjnym zawartym w tekstach śpiewanych piosenek. Przekaz jest uniwersalny i ponadczasowy. Wyjaśniają, że mimo różnic, jakie są między ludźmi – nie ma znaczenia czy chodzi o kolor skóry, czy o język, którym mówimy – wszyscy jesteśmy tacy sami. Roko i Colino przekonują, że: „warto mieć marzenia, bo marzenia się spełniają”.

Pod pseudonimami Roko i Colino kryją się jedni z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych postaci na śląskiej scenie muzycznej. Tymi artystami są oczywiście: Sylwia Grzywa oraz Aleksander Pietrek. Ich projekt jest przeznaczony głównie dla najmłodszej publiczności. Jest też ściśle związany z prowadzoną od jesieni autorską audycją radiową: „Nasz plac zabaw”, emitowaną na antenie Radia Silesia. Dzieci doskonale bawią się poznając Roko, grającego na magicznym instrumencie oraz uśmiechniętą i rozśpiewaną Colino. Duet swoimi kompozycjami stara się nie tylko wprawić najmłodszych w dobry nastrój, ale również przemycić istotne dla wychowania tematy, które mają ogromną wartość edukacyjną. Ich pomysł opiera się na łączeniu wesołej muzyki pozwalającej na rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci z programem pomagającym odkrywać im kulturę różnych państw.

Sylwia Grzywa jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale również autorką tekstów piosenek. Kobieta pochodzi z Chorzowa. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się, kiedy jeszcze była małą dziewczynką. Pierwsze kroki na scenie stawiała, występując w zespole wokalnym: Na szklaku. Nieco później trafiła do ogniska muzycznego. Nigdy nie miała wątpliwości, że chce występować. Artystka posiada wykształcenie muzyczne. Uczęszczała na Studium Zawodowe Wokalno-baletowe w Gliwicach. Miała okazję brać udział w różnego rodzaju festiwalach i koncertach. Zespoły, w których mogliście usłyszeć głos Pauliny to: De Silvers, Hanys Bynd, Śląskie Lejdis. Jest znana z częstego angażowania się w działalność charytatywną oraz projektów muzyczno-edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i seniorów. Jej drugą pasją, zaraz po śpiewaniu, jest aktorstwo. Statystowała, np. w filmie: Popiełuszko.

Aleksander Pietrek pochodzi z Chorzowa. To wybitnie uzdolniony muzyk. Jest nie tylko wokalistą i instrumentalistą – gra na instrumentach klawiszowych – ale też aranżerem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Jest założycielem i współzałożycielem De Silvers, Hanys Bynd oraz Roko i Colino. Pełni w nich rolę menagera. Jest właścicielem studia nagraniowego: Alex Studio Chorzów, w którym nagrywa kompozycje dla swoich zespołów, ale też innych wykonawców, takich jak: Katarzyna Piowczyk czy Mariusz Doroz. Aleksander muzyką zajmuje się zawodowo. Na scenie po raz pierwszy wystąpił jako mały chłopiec i połknął przysłowiowy haczyk. Koncertował zarówno w kraju jak i poza jego granicami, zdobywając niezbędne doświadczenie. Jego prawdziwą pasją była, jest i będzie muzyka. Często angażuje się też w działalność charytatywną.

Jeżeli szukacie projektu, który, oprócz doskonałego programu estradowego, zaskakuje niespotykanym profesjonalizmem, powinniście postawić na Roko i Colino. Są rewelacyjnym pomysłem na imprezę plenerową, bal karnawałowy czy urodziny waszego dziecka. Wesołe, autorskie „rokolinowe” utwory pozwolą waszym pociechom na doskonałą zabawę, wypełnioną po brzegi wspaniałymi, edukacyjnymi przygodami.

Roko i Colino

Sobota 8 lutego 16:00

Świętochłowice


śląskie

Koncert Telewizyjny promujący debiutancką płytę Roko i Colino z udziałem zaproszonych gości-Centrum Kultury Śląskiej.
Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
JERZY ROZ [12.11.2019]
MILUTKO I SERDECZNIE POZDRAWIAMY O GLOSACH NIE ZAPOMINAMY-DANUSIA I JUREK